Vergi Sirküleri 2015/42 : A.Ş. Genel Kurul Toplantıları Ve Bakanlık Temsilcileri Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmıştır

Vergi Sirküleri 2015/42 : A.Ş. Genel Kurul Toplantıları Ve Bakanlık Temsilcileri Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmıştır

VERGİ SİRKÜLERİ

SİRKÜLER TARİHİ : 30.10.2015
SİRKÜLER NO : 2015/42

A.Ş. GENEL KURUL TOPLANTILARI VE
BAKANLIK TEMSİLCİLERİ HAKKINDAKİ
YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTIR

 

(Yönetmelik, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tarafından 27 Ekim 2015 Tarihinde Resmi Gazetede Yayımlanmıştır.)

   Yayımlanan yönetmelik ile 28/11/2012 tarihinde yayımlanmış olan Yönetmelikte bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu değişiklikler özet olarak aşağıdaki gibidir:

İlk olarak Yönetmeliğin "Toplantı Başkanlığı"na ilişkin 14'üncü maddesine yeni fıkra eklenmiş ve eklenen bu fıkra iletoplantı başkanının öncelikle toplantıya katılım hakkı veren belgelerin mevzuata uygunluğunun yönetim organınca kontrol edilip edilmediğini tespit etmesi ve hazır bulunanlar listesini imzalaması gerektiği belirtilmiştir.

Ayrıca yeni düzenleme ile Bakanlık Temsilcisi olarak görevlendirilecek personelin sınavına ilişkin değişiklikyapılmış olup önceki Yönetmelik maddesinde Genel Müdürlükçe usul ve esasları belirlenerek yapılan sınavın artıkBakanlıkça yapılacağı açıklanmıştır.


İlgili Yönetmelik'e ulaşmak için tıklayınız.


Bilgilerinize Sunulur. 
Saygılarımızla,


GÜRELİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK 
VE BAĞIMSIZ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş.